x Pop-in Başlık Pop-in Alt Başlık Sitemizden çıkmadan önce size özel fırsatlara göz atmak ister misiniz? Fırsatları Gör x
sadsad x
asdasd
KAHVELER
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.

Neden Kahve? 

Bir çoğumuz kahveyi severiz. Sabah uyandığımızda mahmurluğumuzu üzerimizden atmak için, yorucu bir işe mola vermek istediğimizde ya da dikkatimizi yoğunlaştırmamız gereken bir işe başlamadan hemen önce, bir arkadaş toplantısında veya bir başımıza kafamızı dinlemek istediğimizde...ilk aklımıza gelen, tatları ile başımızı döndüren bir bardak kahve değil midir? Sadece modlarımıza veya bulunduğumuz yere göre mi? Hayır tabiki de. Kahve bitkisel kökenli olması ve çözünür yapıda olmasından ötürü yok denecek kadar az düzeyde enerji değerine sahiptir. Dolayısı ile özellikle zayıflama diyetlerinde, ister granül şeklinde, ister demleme usulü yöntemlerle gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Kahve Fiyatları ve Çeşitleri Hakkında

Kahvenin, farklı aroma, gövde ve asidite yapılarına sahip çeşitleri bulunduğu gibi; tüketim yöntemlerine göre de farklı çeşitleri bulunur. Aroma, gövde ve asidite sınıflandırmaları kahvenin sahip olduğu tatları, notalarını, sertlik derecesini ve içerdiği aromaların yoğunluğunu belirtmek için kullanılır. Dünyada en fazla tarımı gerçekleştirilen kahve türleri Arabica ve Robusta kahve çeşididir. "%100 Arabica” aslında, kahvenin türüne ve kalitesine dair bazı özelliklerini ifade etmektedir. Oğlak ve Yengeç dönenceleri arasında yetişen Arabica kahvesi, kökeni Etiyopya ve Güney Sudan’a dayanan bir kahve türüdür. Arabica kahve çekirdekleri yüksek bölgelerde yetişen, daha zengin tat profillerine sahip olan bir kahve türüyken, Robusta kahve çekirdekleri daha düşük yüksekliklerde yetişen ve daha az tat profillerine sahip çekirdeklerdir. Bu kahve çekirdeklerinin fiyatları da bu kriterlere göre değişiklik gösterir. Tüketim tarzlarına göre sınıflandırılan kahve çeşitleri çözünebilir kahve, çekirdek kahve ve kapsül kahve olarak ayrılır. Çekirdek kahve çeşitleri işlenen, kavrulan ve öğütülen kahve çekirdeklerinden oluşur. Bunlara örnek olarak  espresso ve filtre kahveyi verebiliriz. Bu içecekler için, çekirdek kahveler önce kavrulur, sonra ise öğütülerek kullanılır. Kahve severler, çekirdek kahve tercihlerinde damak zevklerine uygun olan çekirdekleri tercih etme şansına sahiptir. Bu tercihler kahvenin içim sertliği, notları, gövde yapısı, barındırdığı tatlar olarak sınflandırılabilir. Markatatlar.com olarak, sizlerin daha rahat tercih edebilmesi adına, listenin solunda bulunan ürün filtreleme yöntemiyle, zevkinize uygun Numerica filtre kahve veya Piraye Türk Kahvesi lezzetini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Zevkinize Uygun Kahve Nasıl Seçilir?

Kahve, enerji sağlayan bir içecek olmasının yanı sıra keyifle tüketilen bir içecek olduğundan, pek çok farklı çeşidi bulunur. Kahve tüketicileri damak zevklerine uygun, kahve makinelerine uyumlu veya demleme ekipmanları için ideal kahveleri tercih etmeleri daha uygundur. Kahve tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri, hazırlama yöntemidir. Çekirdek kahve tercihi yapmak isteyen tüketicilerin dikkat etmesi gereken noktalar arasında kavurma şekli, tat profili, gövde, asidite ve uygun boyutlarda öğütülüp öğütülmediği yer alır. Tazeliklerini uzun süre koruyabilmeleri için genellikle çekirdek halinde bulunan bu kahveler, harici bir öğütücüye ihtiyaç duyar. Bu sebeple uygun ekipmana sahip olmayan tüketicilerin öğütülmüş çekirdekleri tercih etmeleri daha uygundur. Markatatlar.com dan kahve alışverişi yaparken bu öğütme tercihlerini seçme şansınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çekirdek kahve türleri harici demleme ekipmanlarına ihtiyaç duyarlar. Türk kahvesi için cezve, espresso için espresso makinesi ve filtre kahve için filtre kahve makinesi, french press veya hario v60, chemex, aeropress tarzı demleme ekipmanına ihtiyacı vardır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.