x Pop-in Başlık Pop-in Alt Başlık Sitemizden çıkmadan önce size özel fırsatlara göz atmak ister misiniz? Fırsatları Gör x
sadsad x
asdasd
ESPRESSO KAHVELER
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Espresso Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Cappuccino, espresso üzerine buharda köpürtülmüş süt ve köpüğünün ilavesiyle hazırlanan bir kahve çeşididir. Çoğunlukla kabul edilen 1/3 oranı olmaktadır. Espresso fincanından daha büyük olan cappuccino fincanının 1/3’ü espresso, 1/3’ü sıcak süt ve 1/3’ü sütün köpüğü ile yapılan bir kahvedir.Italian Espresso National Institute referanslarına göre cappuccino hazırlanırken 100 ml. soğuk süt buharda köpürtülür. Daha sonra ise 125 ml.’lik bir hacime ve yaklaşık olarak 55 derece ısıya ulaşınca önceden hazırlanmış olan 25 ml. espressonun üzerine ilave edilir. Bu şekilde de kahve hazırlanır.Ristretto ise espresso blend çeşidinden daha sert bir içecektir. Bunun dışında, aynı miktarda kahveden daha az sıvı akıtılarak hazırlanır. Baristalar ristretto hazırlarken akış süresini, kahve aromaları için gerektiği kadar uzun tutmak için öğütücülerini az daha inceye ayarlayarak elde eder.

Macchiato ise süt ilavesi ile hazırlanan bir kahvedir. İtalyanca’da espresso üzerine leke bırakmak anlamına gelen Macchiato, çoğunlukla espresso’ya köpürtülen sütün kremasının az miktarda ilavesi ile elde edilir.

Latte ise, çoğunlukla en sevilen kahve çeşitlerinden biri olup, espresso lezzetini süt ile ortaya koyar. Kahveyi yumuşatması sayesinde de herkes tarafından oldukça sevilir. Cappuccino’ya göre süt oranı daha fazla olmaktadır. Flat White ise, kahve literatürüne Avustralya ya da Yeni Zelanda’dan geldiği gelmiştir. Bununla beraber cappuccinonun bol ve yüksek köpüklü haline benzer. Ancak daha serttir.

Americano ise espresso kahve üzerine sıcak su ilave edilmiş formudur. Hazırlama aşamasında daha uzun bir fincana öncelikle sıcak su ve üzerine double espresso yapılması durumunda köpüklü bir kahve elde edilir. Bunun dışında italian Blend Kahve, Italian Espresso Blend ise oldukça tercih edilen çeşitlerden biridir. Özellikle de italian Blend Kahve, Italian Espresso Blend çeşitlerinden olan Miscela Classico, espresso, cappuccino, caffe latte ve latte machiato için oldukça ideal bir kahve çeşididir. Bunun dışında %75 Arabica, %25 Robusta karışımı özel olarak İtalya'da harmanlanmış ve kavrulmuştur. Yumuşak aroması ile rahat içimli ve doygun bir lezzet sunar.Tüm espresso kahve makineleri için ideal bir kahvedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.