x Pop-in Başlık Pop-in Alt Başlık Sitemizden çıkmadan önce size özel fırsatlara göz atmak ister misiniz? Fırsatları Gör x
sadsad x
asdasd

Kahve Üretim Kuşağı : Tüm kahvelerin üretim beşiği

Bu sefer kahve çekirdeği ve çekirdeklerin yetişme kuşaklarından bahsediyoruz. Birçoğumuz güne harika bir fincan kahve ile başlıyor ama çok azımız gerçekten yudumladığımız kahvenin kökeninin farkındayız. Öyleyse, küçük bir coğrafya dersi zamanı.

Bölgelere göre özetlenen ana kahve üreten ülkeler şunlardır:

Orta Amerika - Kosta Rika, Guatemala , Honduras , Meksika , Nikaragua, Panama, El Salvador
Güney Amerika - Bolivya, Brezilya , Kolombiya , Ekvador, Peru
Güneydoğu Asya - Tayland , Vietnam, Myanmar, Endonezya, Sumatra, Papua Gine
Afrika ve Arabistan - Burundi, Kongo, Etiyopya , Kenya, Ruanda, Tanzanya, Uganda, Yemen, Zambiya, Zimbabve
Adalar - Avustralya (tamamen Avustralyalılar tarafından tüketilmektedir), Porto Riko, Hawaii, Jamaika

numerica-kahve-lezzet-kusagı-gorsel

Kahve Kuşağı, çekirdek kahvenin büyümek ve olgunlaşması için özel bir iklime ve ortama ihtiyaç duyması nedeniyle mükemmel bir iklim sağlar. En iyi çekirdekleri üretmek için kahve ağaçlarının yüksek rakımlarda , hem kuru hem yağışlı mevsimlerin olduğu nemli, tropikal iklimlerde ve zengin toprağın olduğu yerlerde yetiştirilmesi gerekir.

İşte Numerica'da kavurabileceği en iyi kahveyi bulmak için bunların çoğunu araştırıyor. Kahve hakkındaki anlayışılarını ve bilgilerini süper taze tutmak için sürekli olarak yeni numuneler test ediyor, yeni çekirdekler tadıyor ve yeni karışımlar deniyorlar. İdeal kahveler daha sonra, özenle işleniyor ve steril bir şekilde paketlenip sizlere ulaştırılıyor.

Bu yüzden bir dahaki sefere en sevdiğiniz kahveyi aldığınızda, kaynağını kontrol edip, kahve çekirdek kuşağı üzerinde düşünün ve her yudumun tadını çıkarırken, kahvenin geçtiği yolculuğu anlamak için bir dakikanızı ayırın. Mahsulden fincana, taze kahveler markatatlar.com 'da.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.